İpek Kozası
İpek Kozası
İpek Kozası
İpek Kozası

İpek Kozası

Fiyat : ₺30,00(KDV Dahil)

 Mucizevi ipek proteini olan sericin ipeğe yumuşaklığını dayanıklılığını ve parlaklığını veren  proteindir. Cildin su kaybını önlemeye yardımcı olur, cildin nemini arttırmaya yardımcı olur. Cildin üzerinde adeta ince koruyucu bir film tabakası oluşturarak cildi dış etkenlere karşı koruma altına alır. Yaşlanma belirtilerini önlemede yardımcı olur. Pürüzsüz ve genç bir görünüme kavuşmanızı sağlar. 

 

KULLANIM ÖNERİSİ: 

Temiz yüze uygulanmalıdır. (Tercihen banyo sonrası kullanılabilir)

İşaret parmağınızın ucuna takacak şekilde makas ile enine kestiğiniz kozayı duru su ile yıkayınız. Daha sonra 40 derece sıcaklıktaki suda 3-4 dakika bekletiniz. İşaret parmağınıza geçirdikten sonra yüzünüze ve cildinize peeling olarak uygulayınız. İşlem bittikten sonra tekrar kullanmak üzere kamış çubuğa takarak kurumaya bırakınız. 

 

:

İpek kozasında iki çesit protein olup,  %70-80′ i fibroinden, %20-30′ u serisinden oluşmaktadır. Kozanın protein içeriğinde 18 çeşit aminoasit bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi  serin aminoasitidir. Fosfolipitlerin yapısına katılan serin doğal nemlendirici özelliğe sahiptir.
Yüksek oranda hidroksi aminoasit içeren serisin derideki keratinle etkileşime girerek çok dayanıklı bir film tabakası oluşturur. Özel aminoasit yapılarıyla su bağlayıcı etkiye sahip olan serisin cilde oldukça yoğun oranda nem depolar. Bu durum kırışıklıklar için gözle görünür iyileştirmeler sağlar. Cilt üzerinde oluşturduğu tabaka yıkansa dahi kaybolmaz, cilde  ipeksi yumuşaklık verir, gözenekler temizlenir, siyah nokta oluşumu engellenir. Ayrıca oluşan tabaka serisinin ışık dağıtıcı özelliğe sayesinde cildi UV ışınlarından ve çevresel faktörlerden korur. Böylece ciltteki lekelenmeler de önlenir.